Witaj na GamesBoard.pl!

Zarejestruj się już teraz i uzyskaj dostęp do pełnej zawartości GamesBoard.pl

Xbox Gold – co to?

Matti

Pogromca Ameb
Członek ekipy
Administrator
Granie samemu jest fajne, jednak są produkcje, które znacznie lepiej odbiera się w gronie znajomych. Na konsolach Xbox możemy grać ze znajomymi lokalnie lub też po sieci. To ostatnie nie jest takie łatwe.

Microsoft wymaga zakupu abonamentu Xbox Gold, jeśli chcemy korzystać w funkcji multiplayer. Jest to, szczególnie dla graczy, którzy do tej pory grali na komputerach, dosyć niespotykana sytuacja. Jednak na szczęście dla graczy abonament to coś więcej niż tylko możliwość gry po sieci.

Możliwość przechowywania zapisów w chmurze, na tą chwilę 512MB, pozwala nie tylko spać spokojnie na wypadek awarii konsoli, ale też kontynuować grę, kiedy zalogujemy się na konsoli, będąc na przykład z wizytą u rodziców albo znajomych.

pexels-photo-133579.jpg


Z bardziej wymiernych korzyści, posiadacze abonamentu Xbox live Gold mogą cieszyć się na specjalne zniżki, które wynoszą od 50 do 75%. Jest to, szczególnie w przypadku nowych pozycji, całkiem spora oszczędność. Warto więc śledzić aktualne promocje w sklepie Microsoftu i plotki o nadchodzących. Może się zdarzyć, że kiedy kupimy kilka pozycji to zaoszczędzone na zniżkach pieniądze pokryją koszt abonamentu. Dodatkowo co miesiąc, w ramach akcji „Games with Gold”, gracze otrzymują kilka darmowych pozycji, zwykle będąca mieszanką bardziej i mniej znanych tytułów. Jak zawsze z tego typu akcjami jest ryzyko, że żadna z prezentowanych pozycji nie przypadnie nam do gustu. Niemniej warto mieć to na uwadze, ponieważ czasami można trafić na znane pozycje, takie jak Watch Dogs czy trzecia część Assassins Creed w maju, a czasami na bardziej niszowe czy wiekowe tytuły jak Grow Up czy Kyle and Lynch 2.

Dla kogo więc jest skierowany abonament Xbox Gold? Głównie do osób, które chcą w pełni wykorzystać potencjał konsoli Microsoftu grając ze znajomymi po sieci, osób które posiadają więcej niż jedną konsolę i chce móc przenosić zapis postępu w grze. Paradoksalnie, oferta jest skierowana też do osób, które chcą zaoszczędzić, korzystając zarówno z darmowych pozycji, jak i licznych zniżek.

 

Mikasa

Hentai
Członek ekipy
Globalny Moderator
Pamiętam te czasy, kiedy na moim X360 czekałem sobie na darmowy weekend z Xbox Live Gold, tylko po to, by zagrać z jakąś sensowną liczbą ludzi w Halo Wars.
Dobre czasyyyy
 

Statystyki forum

Wątków
19,907
Wiadomości
157,684
Użytkownicy
9,148
Najnowszy użytkownik
osuzuxen

Premium news

  • NAGA VIRTUAL - artykuł o wirtualnym rynku
  • Reklama

    W tym miejscu wyświetli się reklama.
    Początek strony