Witaj na GamesBoard.pl!

Zarejestruj się już teraz i uzyskaj dostęp do pełnej zawartości GamesBoard.pl

Skąd się biorą tak wysokie zarobki programistów.

Matti

Pogromca Ameb
Członek ekipy
Administrator
Branża informatyczna daje spore możliwości rozwoju kariery, jest jednak bardzo wymagająca jeśli chodzi o wyszkolenie i przygotowanie merytoryczne kadr. W tej grupie pracowników zarobki uzależnione od kilku istotnych czynników.

Wykształcenie, doświadczenie, zajmowane stanowisko, miejsce pracy oraz przebyte szkolenia, kursy i zdobyte certyfikaty - wszystko to jest bardzo ważne w tej dziedzinie. W branży szczególnie pożądani są wykwalifikowani programiści zajmujący się tworzeniem aplikacji oraz platform wielozadaniowych. W Polsce powstaje coraz więcej centrów kompetencyjnych oraz konsultingowych odpowiadających za wdrożenie lub funkcjonowanie rozmaitych systemów na całym świecie. Polscy informatycy są dobrze wyszkoleni i relatywnie tani, z punktu widzenia zagranicznych inwestorów. Z tego względu biorąc pod uwagę niskie koszta zatrudnienia istnieje duże zapotrzebowanie na polskich programistów. Znają dość dobrze języki obce i nie chodzi tu oczywiście o angielski, którego znajomość jest już teraz normą, ale o rzadziej spotykane języki, jak szwedzki, fiński czy duński.
desk-notebook-office-macbook.jpg
Warto wspomnieć także, że polscy programiści należą do czołówki światowej branży, co udowadniają na wszelkiej maści konkursach czy turniejach światowych zajmując wysokie lokaty. To w połączeniu ze stałym rozwojem powoduje, że są oni wprost rozchwytywani a korporacje oraz agencje płacą często zawrotne sumy za ich pozyskanie. Ważny też jest język programowania, w jakim jest się wyspecjalizowanym. Specjaliści od języka Java są na ogół lepiej opłacania niż operujący HTML i Javascriptem koderzy. Dobrze się mają pod względem zarobków szczególnie freelancerzy, informatycy na samozatrudnieniu często wybierani do tworzenia konkretnych projektów. Spowodowane jest to dużym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych, kreatywnych i doświadczonych programistów, a freelancing świadczy na ogół o dużej systematyczności i wymaga ciągłego samodoskonalenia. Tendencja taka utrzymuje się od kilku lat i paradoksalnie szybko się jeszcze nie zmieni, obserwując wolniejszy system edukacji w porównaniu do galopującego rozwoju technologicznego. Największe potrzeby deklarują firmy telekomunikacyjne i transportowe i są one w stanie zapewnić jak najlepsze warunki (zarówno finansowe jak i pod względem komfortu pracy) programistom, którzy stanowią trzon ich działalności w branży. Pamiętajmy jednak, że tak wysokie pensje okupione są wieloletnią nauką i umiejętnościami zdobytymi na szkoleniach, kursach oraz przy kolejnych realizowanych projektach.
 

Statystyki forum

Wątków
19,907
Wiadomości
157,684
Użytkownicy
9,148
Najnowszy użytkownik
osuzuxen

Premium news

  • NAGA VIRTUAL - artykuł o wirtualnym rynku
  • Reklama

    W tym miejscu wyświetli się reklama.
    Początek strony