Witaj na GamesBoard.pl!

Zarejestruj się już teraz i uzyskaj dostęp do pełnej zawartości GamesBoard.pl

Profesjonalne myszki i klawiatury – gdzie kupić?

Matti

Pogromca Ameb
Członek ekipy
Administrator
I choć wielu osobom spoza grona graczy może się wydawać, ze zakup myszki komputerowej lub klawiatury to zadanie banalne, trzeba pamiętać, że odpowiedni wybór tego sprzętu niesie za sobą określone konsekwencje. Ostatecznie, nasze ręce spoczywają na myszce i klawiaturze tyle samo czasu, ile my spędzamy przed komputerem, więc warto zadbać o to, by te elementy były rzeczywiście możliwie najwyższej jakości. Jak to zrobić? Czytajcie dalej!


Idealna myszka dla gracza

Gry komputerowe, szczególnie te z gatunku gier akcji, wymagają od rozgrywających nie tylko dobrego wzroku, lecz także umiejętności szybkiej reakcji. A cóż innego pozwoli graczowi na szybką reakcję na zagrożenie, jak nie myszka właśnie? Ostatecznie, to właśnie “gryzoń” stanowi łącznik pomiędzy nami, a światem komputerowym. Idealna myszka jest zatem nie tylko odpowiednio wyprofilowana, co zapewnia odpowiedni jej chwyt, lecz również może być używana na różnych powierzchniach. W końcu, granie to nie tylko siedzenie na fotelu przed biurkiem, niczym w pracy - wielu graczy decyduje się na rozgrywkę, na przykład wygodnie leżąc w łóżku.

Dodatkowo, jak już wspomnieliśmy powyżej, profesjonalne myszki powinny umożliwiać możliwie szybką reakcję na to, co się dzieje w świecie gry. To właśnie doświadczenia użytkownika w dziedzinie szybkości reakcji myszki mogą w ogromnym stopniu wpłynąć na odczuwanie przyjemności z rozgrywki, a o to przecież w tym wszystkim chodzi, prawda? Z tego powodu, zdecydowanie nie warto inwestować w najtańsze urządzenia. Zamontowane w nich sensory (czyli, po prostu, czujniki) działają z opóźnieniem, co sprawia, że cała rozgrywka nie odbywa w takim tempie w którym możemy ją wygrać. Tu liczą się milisekundy, by nie powiedzieć nanosekundy! Dobrym przykładem “gryzoni”, które przy okazji mają dobre, atrakcyjne ceny, są choćby myszki Steelseries. Ich niebywale ergonomiczny kształt pozwala na niemalże idealne dopasowanie myszy do dłoni, co zdecydowanie ułatwia rozgrywkę.

Wytrzymałość
Temu zagadnieniu poświęcamy zupełnie oddzielny akapit, bowiem warto pamiętać, że myszka dla graczy musi charakteryzować się ogromną odpornoscią na zużycie. Mogłoby się wydawać, że ta zasada dotyczy wszystkich myszek - ostatecznie, w pracy biurowej również często używamy gryzonia. Nic bardziej mylnego - owszem, myszki biurowe też się zużywają, lecz to nic w porównaniu do sił i przeciążeń, które działają na myszy używane przez graczy. Warto dołożyć te kilkadziesiąt złotych i zainwestować w mysz, która zdoła wytrzymać nawet trudne traktowanie. Ot, takie choćby myszki Roccat. Produkty tej firmy od lat znajdują się w ścisłej czołówce pod względem jakości, co nie dziwi - już na pierwszy rzut oka widać, że trzymamy w ręku naprawdę wytrzymały produkt.

Czy akcesoria dla graczy są drogie?
Można się zżymać, że profesjonalne myszki są bardzo drogie. Cóż, jeśli swoje poszukiwania ograniczasz do największych sklepów z elektroniką, to rzeczywiście możesz mieć takie wrażenie. Warto jednak zainteresować się ofertą sklepów internetowych, jak http://www.techsat24.pl/. Obok niskiej ceny, kupowanie w Sieci ma również inną zaletę - produkty nie są aż tak zużyte przez amatorów grania, którzy “testują” je w sklepie.
 

Statystyki forum

Wątków
19,907
Wiadomości
157,684
Użytkownicy
9,148
Najnowszy użytkownik
osuzuxen

Premium news

  • NAGA VIRTUAL - artykuł o wirtualnym rynku
  • Reklama

    W tym miejscu wyświetli się reklama.
    Początek strony