Mobile Nowy rodzaj telefonów? Phonebloks!

Dyskusja w 'Mobile' rozpoczęta przez użytkownika Minimunko, Lut 26, 2017.

1. Minimunko
    2Spam4Me

Minimunko Pracownik Staff Member Support Forum

Docenione treści:
    265
    Punkty:
    113
    component.png

Wiele ludzi co roku oddaje telefony z powodu psujących się części , dodając że niektóre z nich są na prawdę drogie i sama taka podwózka sprzętu do serwisu może kosztować to można powiedzieć że jest krucho. I właśnie z pomocą przychodzi nam phonebloks zaprojektowany przez firmę Hakkens.

Telefon zbudowany jest z cienkiej płyty głównej do której w łatwy sposób można podpiąć podzespoły odpowiadające za poszczególne funkcje urządzenia. Klienci mogliby sami wybierać telefon i jego funkcje odpowiednie do swoich potrzeb.

Tak jak twórca jego mówi, cały telefon jest zbudowany z bloczków które w łatwy sposób można wymienić.
    Oprócz tego zapowiada że oprogramowanie będzie stale aktualizowane i cała konstrukcja jest solidna.

Phonebloks-by-Dave-Hakkens-Dezeen-2.jpg

Tak jak na obrazku wyżej widać. W każdym bloku jest część którą można odczepić a następnie podczepić nową. Nie wiadomo ile taki sprzęt będzie kosztować, a Hakkens zapowiada że jeżeli ten telefon będzie kupowany to nie zamierza poprzestać i zbudować na podobnej zasadzie laptop.

Kiedy to wyjdzie? Nie wiadomo, zapewne wtedy gdy któraś z firm elektronicznych uzna że można na tym zarobić. O projekcie wiedzą już miliony osób którym się to podoba. Czy będzie to nowy typ telefonów?
    Czy tylko nic nie wnoszący złom? Trzeba oczekiwać premiery :)

Pozdrawiam :)

MileeeczeK i mateuszb47 lubią to.
  2. Matti
    Wtf

Matti Pogromca Ameb Staff Member Administrator

Articles:
    2
    Docenione treści:
    2,615
    Punkty:
    238
    Już od jakiegoś czasu mówili o tym. Czekam z zaciekawieniem ;D

ElEscobar lubi to.
  3. Minimunko
    2Spam4Me

Minimunko Pracownik Staff Member Support Forum

Docenione treści:
    265
    Punkty:
    113
    Tak, jednak wcześniej był to temat burza.
    Kiedy zobaczyłem że informacje zaczynają sie sprawdzać i są wiarygodne postanowiłem wspomnieć o nim w jednym z tematów :)
    Ja również czekam, choć wydaje mi się że cena będzie również ciekawa :D

4. Skręt

Skręt Gracz

Docenione treści:
    0
    Punkty:
    1
    Pomysł świetny, ale trzeba by do tego przekonać producentów podzespołów, chyba że jedna firma się tego wszystkiego podejmie, ale to wątpliwe.