Problem Instalacja moda Mo' Creatures w MC

Dyskusja w 'Problemy z grami' rozpoczęta przez użytkownika Norbas, Mar 19, 2017.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Norbas

Norbas Startujący

Docenione treści:
    1
    Minecraft - dla mnie ciemna magia ale córcia emabluje mnie o jakiś mod moukriczers czy jakoś tak. Więcej zwierzątek w grze. Widzę kolego, że grasz w tą grę, nie wiesz gdzie znajdę jakieś info o tym modzie jak go należy zaimplementować do gry i może jakieś inne ciekawe rzeczy z których córcia by się ucieszyła?
    Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez moderatora: Mar 19, 2017
  2. Redux

Redux Globalny Moderator Staff Member Globalny Moderator

Docenione treści:
    199
    Nawet jak się będzie o tą kartę bardzo dbać to trzeba mieć świadomość, że ze starymi GeForce'ami (6xxx-9xxx) nigdy nie wiadomo. Z dnia na dzień może nagle zacząć wyświetlać artefakty na pulpicie albo wieszać się w grach. Reanimacja poprzez piekarnik często to naprawia, ale i tego nie będzie można robić w nieskończoność. W końcu to karta sprzed 9 lat, w przypadku komputerów można by rzec "na kroplówce ale zaraz padnie" :D

Co do moda - pewnie córce chodzi o Mo' Creatures (http://www.minecraftforum.net/forum...1272337-mo-creatures-v10-0-5-with-bear-mounts). By go zainstalować, w przypadku Mojangowego launchera (czyli tego, z którego się korzysta jeśli ma się kupioną grę/premkę) należy:
    1. Uruchomić launcher, w ustawieniach profilu zmienić wersję na 1.10.2 (bo ten mod potrzebuje tej wersji), zapisać, raz uruchomić grę do głównego menu i potem ją zamknąć (launchera też)
    2. Pobrać Forge stąd i zainstalować (instalacja powinna być prosta): http://files.minecraftforge.net/maven/net/minecraftforge/forge/1.10.2-12.18.3.2254/forge-1.10.2-12.18.3.2254-installer-win.exe
    3. Pobrać moda Mo' Creatures stąd: https://www.mediafire.com/?td822y0cv8nimtf (plik .jar należy skopiować do katalogu %AppData%\.minecraft\mods)
    4. Pobrać moda CustomMobSpawner (wymagany przez Mo' Creatures): http://www.mediafire.com/file/tfjzytovh9jkzj0/CustomMobSpawner+3.10.1.jar (tak samo jak z powyższym)
    5. Uruchomić launchera, upewniając się że został wybrany profil mniej więcej o nazwie Minecraft 1.10.2 with Forge 12.18.3.2254 i uruchomić grę

Powinno śmigać :) Tak się robi z większością modów, instrukcje instalacji każdego z nich często można znaleźć googlując nazwę moda. Należy pamiętać, że mody są robione pod konkretną wersję gry i na innych nie działają (są drobne wyjątki, ale żeby nie mieszać to pominę). Te instrukcje mogą nie działać na darmowych launcherach non-premium, w tym wypadku zapytam się naszej ekipy MC czy coś wiedzą na ten temat :)

3. Norbas

Norbas Startujący

Docenione treści:
    1
    Ok. Dziękuję serdecznie za opis, zaraz się biorę do instalacji bo obiecałem córci, już śpi więc będzie miała jutro niespodziankę.
    Tylko pytanie...skąd mam wiedzieć jaka wersja gry jest u mnie? Instalował ją szwagier i pobierał z internetu , nie mam pojęcia czy coś płacił czy nie bo byłem wtedy w delegacji.

4. Redux

Docenione treści:
    199
    Możliwe, że w takim razie jest to wersja non-premium, niekupiona, przez co z instalacją modów jest różnie.
    Tuż przed uruchomieniem gry wyskakuje pewnie okienko, gdzie trzeba kliknąć coś w stylu "Play"/"Graj" - to jest właśnie launcher. Możesz wrzucić z niego screenshota?

5. RACZYSKO

RACZYSKO RAK

Docenione treści:
    1
    Ogólnie to Mo' Creatures działa na innych wersjach.
    Najlepiej jeśli najpierw uruchomisz wersję np 1.6.4.
    Gdy ją odpali upewnij się żę w .minecraft w versions powstał folder 1.6.4.
    Jeśli tak to teraz pobierasz to:https://files.minecraftforge.net/maven/net/minecraftforge/forge/index_1.6.4.html na wersję 1.6.
    Gdy pobrałeś zainstaluj to.
    Po za instalowaniu gdy włączysz minecraft wybierz Forge 1.6.4 i odpal.
    Gdy się właczy w lewym dolnym rogu powinno pisać 3 mods active czy coś takiego.
    Pózniej zamykasz minecraft i pobierasz to:http://www.mediafire.com/download/ebjf5z4b4tthy87/DrZharks+MoCreatures+Mod+v6.0.2-DEVR1.zip.
    Gdy pobierzesz wejdz w .minecraft i w folder mods.
    Następnie wrzuć tam co pobrałeś(http://www.mediafire.com/download/ebjf5z4b4tthy87/DrZharks+MoCreatures+Mod+v6.0.2-DEVR1.zip)
    Jeśli coś nie działa to pisz :D

Redux lubi to.
  6. Minimunko

Minimunko Legenda

Docenione treści:
    333
    W dziale survival jest napisany przez mnie poradnik co do instalacji modów w forge jak i instalacji samego forga :)

Redux lubi to.
  7. Norbas

Norbas Startujący

Docenione treści:
    1
  8. Norbas

Norbas Startujący

Docenione treści:
    1
    Zaraz będę szukał. Jeszcze nie ogarnąłem forum :) i jestem w trakcie przekładania karty grafiki :)

9. Redux

Docenione treści:
    199
    Non-premium, ale wygląda podobnie do normalnego launchera i prawdopodobnie tak może działać - wyżej opisana procedura powinna być ok. Podobno ten mod działa lepiej na 1.6.4, więc sugeruję podążać za instrukcjami @CeDeMi
    Wersję zdaje się możesz wybrać w polu "Version".

10. Norbas

Norbas Startujący

Docenione treści:
    1
    Czy wybierając 1.6.4 córcia nie traci nic w grze względem nowszych wersji? Czy wszystkie wersje mają to samo w sobie?

11. RACZYSKO

RACZYSKO RAK

Docenione treści:
    1
    Po prostu na nowszych wersjach możesz mieć jakieś nowe przedmioty, ale nic ci się z nimi nie stanie.

12. Minimunko

Minimunko Legenda

Docenione treści:
    333
  13. Norbas

Norbas Startujący

Docenione treści:
    1
    Czy do katalogu mods wrzucić zipa czy go rozpakować?

14. Norbas

Norbas Startujący

Docenione treści:
    1
    Niestety zarówno kiedy dałem w katalog mods plik spakowany jak również rozpakowany wyskakuje crash.

EDIT...
    Załapałem...nie pozmieniałem plików zip na jar i stąd był problem. Za drugim podejściem zrobiłem jak trzeba ale w "świecie" 1.10 i poszło.
    Nie wiem tylko jak teraz usunąć z gry tego wcześniejszego Forga by nie wyświetlał się w profilach oraz w Version...?

Jak sprawdzić czy wgrały się te nowe zwierzątka do gry wraz z tym modem do 1.10???

Czy mimo zainstalowania moda można odpalać "nowszą" wersję gry bez przeszkód?

Ostatnio edytowany: Mar 20, 2017
  15. Redux

Docenione treści:
    199
    Wszystkie wersje powinny być w %appdata%\.minecraft\versions i w %appdata%\.minecraft\libraries\net\minecraftforge\forge, tam można je pokasować. Zostanie jeszcze kilka bibliotek w innych folderach, ale niektóre z nich są potrzebne do kilku wersji, i dopóki nie ma potrzeby zwalniać 10 MB miejsca na dysku to można je zostawić.

Po uruchomieniu gry w głównym menu powinien pojawić się przycisk "Mods", tam widoczna jest lista modów. Jeśli tego przycisku nie ma (i jeśli w lewym dolnym rogu nie ma informacji o Forge), to coś poszło nie tak podczas instalacji.

Tak, nowsze wersje są odpowiednio odseparowane i można bez problemu uruchamiać sobie inne wersje na życzenie, bez grzebania w plikach.

Jeśli dalej będą problemy to mogę chętnie raz-dwa pomóc przez TeamViewera, jeśli zaufanie to nie problem :)

Ostatnio edytowany: Mar 20, 2017
  16. Norbas

Norbas Startujący

Docenione treści:
    1
    Wydaje mi się że wgrało się wszystko jak trzeba. Po pierwsze po uruchomieniu gry jak jest ten duży napis MOJO.... ładują się jakieś paski czego nie było przed....przycisk w menu Mody jest i po kliknięciu po lewej są jakieś linijki tekstu.
    Tylko nie wiem jak sprawdzić tak wizualnie czy są te jakieś tam zwierzątka w grze. Córcia pewnie to ogarnie po szkole ale jakby nie to będę pisał.
    Z TeamViewer nie będzie problemu w razie co ale jak się łączyłem z córci kompem z niemiec właśnie by poustawiać jej opcje w grze to niestety widziałem tylko biały ekran czyli TW nie przesyłał tego co się dzieje na ekranie tylko biały pulpit...

17. Redux

Docenione treści:
    199
    Czyli jak na logo mojangu są paski ładowania to Forge działa. Jeśli ten mod jest obecny już w liście modów, to powinien działać.
    Najprościej byłoby sprawdzić tworząc nowy świat w trybie jednoosobowym/singleplayer i wybierając tryb świata kreatywny/creative. Potem dwa razy spacja by latać, i szukać :D

Jeśli TeamViewer wyświetla biały ekran, to możliwe że gra działa w trybie pełnoekranowym i TV tego nie ogarnia. Pełny ekran wyłączysz przyciskiem F11. Pisz PW jeśli chcesz pomocy przez TV :)

18. Norbas

Norbas Startujący

Docenione treści:
    1
    Wszystko działa jak należy. Córcia przeszczęśliwa :)
    Dzięki serdeczne.
    Pozdrawiam.

19. Redux

Docenione treści:
    199
    Noł problem :like:
    W razie kolejnych pytań śmiało załóż nowy temat, chętnie pomożemy :)

t/c

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć tę stronę