Witaj na GamesBoard.pl!

Zarejestruj się już teraz i uzyskaj dostęp do pełnej zawartości GamesBoard.pl

Dodatkowa energia dla Twojego telefonu. Skąd ją czerpać?

Matti

Pogromca Ameb
Członek ekipy
Administrator
Kupiłeś telefon, ale już po pewnym czasie zauważyłeś, że niestety jego bateria nie wpisuje się w Twoje oczekiwania. Wiecznie na rozładowaniu nie pozwala Ci korzystać z telefonu tak, jakbyś chciał i tego potrzebował, a noszenie ładowarki przy sobie jest uciążliwe i nie zawsze gwarantuje Ci, że znajdziesz miejsce na naładowanie. Masz dość takiego scenariusza? Jeśli tak, to może czas pomyśleć o nowej baterii.

Kupiłeś telefon, ale już po pewnym czasie zauważyłeś, że niestety jego bateria nie wpisuje się w Twoje oczekiwania. Wiecznie na rozładowaniu nie pozwala Ci korzystać z telefonu tak, jakbyś chciał i tego potrzebował, a noszenie ładowarki przy sobie jest uciążliwe i nie zawsze gwarantuje Ci, że znajdziesz miejsce na naładowanie. Masz dość takiego scenariusza? Jeśli tak, to może czas pomyśleć o nowej baterii.

Litowo-jonowe rewolucjonizują branżę
Baterie, a raczej akumulatorki (bo przecież wielokrotnie można je ładować) oparte na tradycyjnych technologiach, które dostarczane są użytkownikowi wraz z zakupionym telefonem, nie zawsze działają tak, jakbyśmy tego chcieli. Kilka wykonanych telefonów, sprawdzona poczta e-mail i już, po 2-3 dniach, telefon i sygnalizuje nam, że bateria jest bliska wyczerpaniu. Tymczasem ogniwa litowo-jonowe są znacznie atrakcyjniejsze. I w takie właśnie ogniwa wyposażone są nowoczesne baterie do smartfonów – zamienniki baterii producenta. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie baterii producenckiej zamiennikiem. Oczywiście musi być to zamiennik oryginalny, a nie podróbka. Zamiennik kupiony w renomowanym sklepie – jak seltrade.pl, gdzie oferowane są wyłącznie najwyższej jakości produkty.

Dlaczego litowo-jonowe?
Cóż takiego mają w sobie, że stały się aż tak popularne? Ogniwa litowo-jonowe to rozwiązania najnowsze, wpisujące się w oczekiwania najbardziej wymagającego użytkownika. Dzięki nim bateria szybko się ładuje, jest niezwykle trwała, ma znacznie większą gęstość, która przekłada się na większą wydajność i jest lekka. Poza tym baterie litowo-jonowe charakteryzują się absolutnym brakiem efektu pamięciowego. Co to oznacza w praktyce? Że nie musisz obawiać się utraty pojemności baterii w przypadku, gdyby zdarzało Ci się naładowywać baterię nie do pełna. Efekt pamięciowy to proces „zapamiętywania” przez baterię stanu, do jakiego jest naładowywana. Gdy ładuje się ją do zaledwie 60% z czasem traci zdolność pełnego naładowywania i potrafi ładować się tylko do poziomu 60%. Bateriom litowo-jonowym, które tego efektu są pozbawione, nic takiego nie grozi.

Samodzielna wymiana a utrata gwarancji producenta
Decydując się na zamianę baterii w telefonie na własną rękę, niestety musisz liczyć się z tym, że możesz stracić gwarancję producenta. Jeżeli jednak okres gwarancji już dawno minął, możesz bez obaw skorzystać z możliwości wymiany. Jeśli potrafisz, możesz dokonać jej samodzielnie. Jeśli nie, wystarczy, że zgłosisz się do najbliższego punktu sprzedaży telefonów gsm, gdzie fachowcy zrobią to w kilka chwil.

Bateria zewnętrzna – dodatkowa porcja energii
W sytuacji, gdy obawiasz się utraty gwarancji producenta, lub gdy zwyczajnie nie chcesz wymieniać baterii, możesz skorzystać z tak zwanej dedykowanej baterii zewnętrznej, która pełni funkcję przenośnego akumulatorka. Wystarczy podłączyć ją do telefonu, by wydłużyć jego pracę, lub naładować. Dedykowana bateria zewnętrzna to rozwiązanie niezwykle komfortowe, również dzięki doskonałemu dopasowaniu do kształtu telefonu. Ładowanie nie przeszkadza wówczas w korzystaniu z aparatu czy wejścia słuchawkowego.

Szybko rozładowujący się telefon nie musi być zmorą. Baterie litowo-jonowe i zewnętrze baterie dedykowane skutecznie radzą sobie z tym problemem. Wystarczy po nie sięgnąć.
 

Statystyki forum

Wątków
19,907
Wiadomości
157,684
Użytkownicy
9,148
Najnowszy użytkownik
osuzuxen

Premium news

  • NAGA VIRTUAL - artykuł o wirtualnym rynku
  • Reklama

    W tym miejscu wyświetli się reklama.
    Początek strony