Czy kobiety mogą grać w MMO?

Dyskusja w 'News Room' rozpoczęta przez użytkownika Matti, Wrz 7, 2016.

1. Matti
    Wtf

Matti Pogromca Ameb Staff Member Administrator

Articles:
    2
    Docenione treści:
    2,693
    Punkty:
    238
    gry-mmo.jpg Od dawna, a zasadniczo od zawsze, istnieje przeświadczenie, że komputery i technologia to domena mężczyzn. Ma to swoje podłoże w uwarunkowaniach kulturowych, według których kobiety powinny zajmować się domowym ogniskiem, gotować, sprzątać i być spokojnymi oraz cichymi osobami. Z kolei mężczyźni to zdobywcy świata. To oni wychodzili z domu do pracy, dbali o bezpieczeństwo rodziny i zapewniali jej byt. I to oni mieli odwagę, by sięgać po nowinki technologiczne, jakimi były komputery kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. W niektórych miejscach na świecie ten trend wciąż obowiązuje, na politechnikach wciąż widać więcej mężczyzn niż kobiet, jednak powoli się to zmienia…
    Proces zmian najlepiej widać właśnie na podstawie gier komputerowych. Coraz więcej kobiet nie tylko gra dla przyjemności, ale osiąga w nich mistrzostwo. Jest to szczególnie widoczne w grach typu MMO.

A co to są te gry MMO?

Gry MMO Online to gry, w których równocześnie może grać bardzo dużo osób. W zależności od rodzaju i mechaniki gry oferowane są różne interakcje między graczami. Czasami mogą ze sobą walczyć, innym razem handlować, tworzyć drużyny, by wspólnie pokonywać silne potwory lub wszystko to równocześnie. Tego typu gry mają na ogół bardzo dobrze rozbudowane kanały komunikacyjne, wobec czego gracze mogą rozmawiać ze sobą na czatach czy za pośrednictwem prywatnych wiadomości. Czasami oferują również możliwość stworzenia jakiejś wspólnoty – klanu, gildii, bractwa.

I jak się to ma do kobiet?

Kobiety są mocno nastawione na kontakt z innymi ludźmi, więc tego typu gry spełniają ich podstawowe potrzeby. Nie tylko mogą się świetnie bawić, ale też nawiązywać relacje z innymi ludźmi przebywającymi w grze. Bardzo często dołączają do gildii, aby mieć stały kontakt z wybranymi osobami.
    Nie można jednak twierdzić, że to jedyny powód, dla którego gry MMO online są stworzone dla kobiet. Na przykład w MMORPG tworzy się własne postaci, a następnie rozwija je, zdobywając doświadczenie. Kobiety, tak samo jak mężczyźni, z chęcią wzmacniają swoje postaci, wykonują kolejne zadania i z przyjemnością zatapiają się w klimacie oferowanego przez grę świata. Dla wszystkich graczy, bez względu na płeć, to równie dobre oderwanie się od rzeczywistości i odpoczęcie od codziennych obowiązków.

I na zakończenie ważna uwaga: kobiety potrafią być tak samo ambitne, jak mężczyźni, wobec czego nie wolno zakładać, że grają gorzej tylko dlatego, że są „słabszej płci”. W grach MMO nie chodzi o wnoszenie pralek na piąte piętro przy zepsutej windzie, więc nie ma podstaw, żeby zakładać, że kobiety nie potrafią grać.

Artykuł został przygotowany przez portal z grami online Valhalla.pl. Na stronie www.valhalla.pl znajdziesz darmowe gry MMO na Twój komputer.

MileeeczeK lubi to.
  2. Mikasa
    Kofeina

Mikasa Hentai Staff Member Support Forum Moderator lokalny

Docenione treści:
    888
    Punkty:
    238
    Pandaryły!

MileeeczeK lubi to.
  3. Mikasa
    Kofeina

Mikasa Hentai Staff Member Support Forum Moderator lokalny

Docenione treści:
    888
    Punkty:
    238
  4. Plajer
    Zajęty

Plajer Junior Admin Staff Member Junior Admin Koordynator forum

Docenione treści:
    2,698
    Punkty:
    245
    k

Minimunko i Mikasa lubią to.
  5. Istvan

Istvan Gracz

Docenione treści:
    25
    Punkty:
    33
    Dość dyktatury kobiet!

6. Martyna553

Martyna553 Gracz

Docenione treści:
    1
    Punkty:
    8
    A czemu nie? Jak dla mnie to nie jest do wyjaśniania bo czemu nie??:eek:

7. wygraj

wygraj Startujący

Docenione treści:
    0
    Punkty:
    1
    Tytuł tematu bezsensowny.. Jest wiele kobiet które regularnie grają, prowadzą swoje kanały i nawet na tym zarabiają. Myślę że kiedyś to było domeną mężczyzn, lecz teraz już mnie nie dziwi obecność kobiety na serwerze. Ogólnie stosunek mężczyzn do kobiet jest na pewno zdecydowanie większy, ale moim zdaniem będzie się to zmniejszało przez kolejne lata.

8. adrian910

adrian910 Nowy

Docenione treści:
    0
    Punkty:
    1
    według mnie to jest bez sensu

9. adwww

adwww Nowy

Docenione treści:
    0
    Punkty:
    1
    wiadomo, że kobiety są w mniejszości, ale nie rozumiem dlaczego nie mogłyby grać. Kwestia zainteresowań i środowiska w którym się obraca. ja bardzo lubię mmo:)

10. Giggsy

Giggsy Gracz

Docenione treści:
    6
    Punkty:
    3
    Trzeci dziś na forum wpis, ale jaki idealnie pasujący do tematyki, a brzmi on tak:

Temat tego wpisu jak dla mnie jest dość prosty.

Owszem pytanie brzmi: Czy kobiety powinny grać w gry MMO? (Pospolicie ja ten tytuł tłumacze tak: "czy kobiety powinny grać w gry przez internet?")

Jedni uważają, że tak, a zaś inni twierdzą, iż branie udziału w grach przez kobiety to nonsens, a ja może dostosuje się do tego w ten oto jakże racjonalny sposób:

Kobieta jeśli przejawia w sobie choć trochę zainteresowania grami komputerowymi i programowanie, to ja uważam, iż takie dziewczyny wręcz powinny się garnąć do udziału i rywalizacji z mężczyznami (chłopakami), bo żadna rywalizacja nie jest w końcu zła.

Zaś jeśli kobieta nie przejawia żadnych skłonności co do informatycznych zdolności, to powinny moim zdaniem zapomnieć o zawojowaniu świata gier, bo nie ukrywajmy w tej oto dziedzinie, to mężczyźni górują i to znacząco.

Nie wiem jaka jest innych opinia na ten temat, ale uważam ja tak, a nie inaczej.

11. ghost_pl

ghost_pl Startujący

Docenione treści:
    0
    Punkty:
    1
    Pytanie o podłożu filozoficznym?
    Skoro odnosimy się do kobiet jako opiekunki nad domowym ogniskiem (Hestia),to nawiązujemy do historii rodziny.
    Głębsze zadania kobiet i mężczyzn w dzisiejszych czasach sie zmieniły,i kobiety interesują się coraz bardziej męskimi zajęciami ,co chyba tłumaczy nasze pytanie.
    Pozdrawiam ,Duch.

12. Giggsy

Giggsy Gracz

Docenione treści:
    6
    Punkty:
    3
    Szłusznie napisane ghost_pl. Twój opis jest adekwatny do zadanego pytania przez tworzącego temat.

Poleć tę stronę