Czy kobiety mogą grać w MMO?

Dyskusja w 'News Room' rozpoczęta przez użytkownika Matti, Wrz 7, 2016.

 1. Matti
  Wtf

  Matti Pogromca Ameb Staff Member Administrator

  Dołączył:
  Mar 17, 2011
  Wiadomości:
  8,056
  Docenione treści:
  2,480
  Punkty:
  238
  gry-mmo.jpg Od dawna, a zasadniczo od zawsze, istnieje przeświadczenie, że komputery i technologia to domena mężczyzn. Ma to swoje podłoże w uwarunkowaniach kulturowych, według których kobiety powinny zajmować się domowym ogniskiem, gotować, sprzątać i być spokojnymi oraz cichymi osobami. Z kolei mężczyźni to zdobywcy świata. To oni wychodzili z domu do pracy, dbali o bezpieczeństwo rodziny i zapewniali jej byt. I to oni mieli odwagę, by sięgać po nowinki technologiczne, jakimi były komputery kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. W niektórych miejscach na świecie ten trend wciąż obowiązuje, na politechnikach wciąż widać więcej mężczyzn niż kobiet, jednak powoli się to zmienia…
  Proces zmian najlepiej widać właśnie na podstawie gier komputerowych. Coraz więcej kobiet nie tylko gra dla przyjemności, ale osiąga w nich mistrzostwo. Jest to szczególnie widoczne w grach typu MMO.

  A co to są te gry MMO?


  Gry MMO Online to gry, w których równocześnie może grać bardzo dużo osób. W zależności od rodzaju i mechaniki gry oferowane są różne interakcje między graczami. Czasami mogą ze sobą walczyć, innym razem handlować, tworzyć drużyny, by wspólnie pokonywać silne potwory lub wszystko to równocześnie. Tego typu gry mają na ogół bardzo dobrze rozbudowane kanały komunikacyjne, wobec czego gracze mogą rozmawiać ze sobą na czatach czy za pośrednictwem prywatnych wiadomości. Czasami oferują również możliwość stworzenia jakiejś wspólnoty – klanu, gildii, bractwa.

  I jak się to ma do kobiet?


  Kobiety są mocno nastawione na kontakt z innymi ludźmi, więc tego typu gry spełniają ich podstawowe potrzeby. Nie tylko mogą się świetnie bawić, ale też nawiązywać relacje z innymi ludźmi przebywającymi w grze. Bardzo często dołączają do gildii, aby mieć stały kontakt z wybranymi osobami.
  Nie można jednak twierdzić, że to jedyny powód, dla którego gry MMO online są stworzone dla kobiet. Na przykład w MMORPG tworzy się własne postaci, a następnie rozwija je, zdobywając doświadczenie. Kobiety, tak samo jak mężczyźni, z chęcią wzmacniają swoje postaci, wykonują kolejne zadania i z przyjemnością zatapiają się w klimacie oferowanego przez grę świata. Dla wszystkich graczy, bez względu na płeć, to równie dobre oderwanie się od rzeczywistości i odpoczęcie od codziennych obowiązków.

  I na zakończenie ważna uwaga: kobiety potrafią być tak samo ambitne, jak mężczyźni, wobec czego nie wolno zakładać, że grają gorzej tylko dlatego, że są „słabszej płci”. W grach MMO nie chodzi o wnoszenie pralek na piąte piętro przy zepsutej windzie, więc nie ma podstaw, żeby zakładać, że kobiety nie potrafią grać.

  Artykuł został przygotowany przez portal z grami online Valhalla.pl. Na stronie www.valhalla.pl znajdziesz darmowe gry MMO na Twój komputer.
   
  MileeeczeK lubi to.
 2. Mikasa
  Kofeina

  Mikasa Legenda Staff Member Support Forum

  Dołączył:
  Wrz 30, 2014
  Wiadomości:
  2,397
  Docenione treści:
  853
  Punkty:
  238
  Pandaryły!
   
  MileeeczeK lubi to.
 3. Mikasa
  Kofeina

  Mikasa Legenda Staff Member Support Forum

  Dołączył:
  Wrz 30, 2014
  Wiadomości:
  2,397
  Docenione treści:
  853
  Punkty:
  238
 4. Plajer
  Zajęty

  Plajer Junior Admin Staff Member Junior Admin Koordynator forum

  Dołączył:
  Wrz 4, 2015
  Wiadomości:
  3,088
  Docenione treści:
  2,488
  Punkty:
  245
  k
   
  Minimunko i Mikasa lubią to.
 5. Istvan

  Istvan Gracz

  Dołączył:
  Paź 21, 2014
  Wiadomości:
  128
  Docenione treści:
  24
  Punkty:
  23
  Dość dyktatury kobiet!
   
 6. Martyna553

  Martyna553 Gracz

  Dołączył:
  Sty 28, 2017
  Wiadomości:
  50
  Docenione treści:
  1
  Punkty:
  8
  A czemu nie? Jak dla mnie to nie jest do wyjaśniania bo czemu nie??:eek:
   
 7. wygraj

  wygraj Startujący

  Dołączył:
  Czwartek
  Wiadomości:
  8
  Docenione treści:
  0
  Punkty:
  1
  Tytuł tematu bezsensowny.. Jest wiele kobiet które regularnie grają, prowadzą swoje kanały i nawet na tym zarabiają. Myślę że kiedyś to było domeną mężczyzn, lecz teraz już mnie nie dziwi obecność kobiety na serwerze. Ogólnie stosunek mężczyzn do kobiet jest na pewno zdecydowanie większy, ale moim zdaniem będzie się to zmniejszało przez kolejne lata.