ronin ps5

RPG Jak mi pójdzie wiedźmin 3?

S

SwatrO

Gość
Witam.
A więc tak.Mam teraz taki komputer i na minimalnych mam 20 klatek. :
Procek: i3 2100 3.1 ghz
karta graficzna: radeon 6670
Ram: 8 gb
I teraz informatyk mi polecił wymiane karty na tą : palit gtx 960 jet stream i ją kupuję.I teraz pytanie
,bo ludzie są niezgodni. Czy pójdzie mi dobrze na wysokich/ ultra?
 
Na pewno pojdzie ci dobrze, nie mam co do tego najmniejszych watpliwości, a to z tej prostej przyczyny, że żaden profesjonalista nie opowiadałby ci bzdur, bo taka to już jest jego praca i święty obowiązek, żeby klienta czy kogokolwiek dobrze pinformować.
 
Nie wiem, czy procek nie zaniży.
Zobacz tą oficjalną tabelę
81097353.jpg
 
Zgadzam się, że procek może troszeczkę zamulić...Mój komputer ogólnie nie wyrabia z Wiedźminem. Co mnie bardzo martwi, bo jestem wielkim fanem.
 
Jak to się kiedyś dawno temu mówiło- na dwoje babka wróżyła. Wcale nie musi być najgorzej i niekoniecznie musi mulić, chociaż faktycznie jest na to większa szansa niż na to, że będzie śmigał jak łyżwiarka po lodzie. Jakość i wiek sprzętu też mają znaczenie.
 
Na Uber Ci mogło by pójść tylko, że procek może spowalniać więc na wysokich mógłbyś spróbować, ale na średnich jest spoko.
Mi chodzi na Uber ale komputer za 9k :P
 
Panowie!
Pytanie:
O co kaman z tym obniżaniem wydajności przez procesor?
Testy przeglądałem gdzie udowadniali, że zjawisko to jest MITEM i nie ma czegoś takiego jak ograniczanie karty przez procesor.
Jedyne co może ograniczać grę to niespełnianie wymagań wymagań przez ów procesor, ale stwierdzenie, że karta się nudzi - nie ma miejsca.
 
@konradosen

Niestety, mylisz się troszeczkę ;)
Zarówno karta graficzna jak i procesor mogą być wąskim gardłem. Zależy to bardzo mocno od tego jak zaprojektowana jest dana gra. Przykładowo:

bf3_1920.png

W tym tytule widoczna jest spora różnica między Pentiumem a i5 na tej samej karcie graficznej. W tym przypadku to procesor ogranicza kartę. Kupując taniego Pentiuma i drogiego GTX 980 i tak będzie gra chodzić kiepsko.

Inny przykład
metro_1920.png

Tutaj już widać, że różnica wydajności jest w przypadku tej gry nadzwyczaj mała.W tej grze wystarczy nawet tani Pentium i szybka karta graficzna, by starczyło to do prawidłowego działania...

Przykro mi, ale oba czynniki w grach są ważne. Zarówno szybka karta graficzna, jak i mocny procesor. Wtedy nic nas nie powinno zaskoczyć. Inwestując w mocną kartę do słabego procesora na prawdę tracimy wiele na wydajności samej karty.
Po co mi GTX Titan X za kilka tysięcy do Pentiuma za 300zł?
Co mi da Radeon 5450 przy i7 za kilka tysięcy?
Obie opcje będą solidnie ograniczać wydajność sprzętu. A to jak mocno to odczujemy zależy tylko od twórców danej gry. Każda gra ma momenty, gdzie mocniej musi obciążyć procesor, i takie obciążające solidnie kartę graficzną. I w tym drugim przypadku Radeon5450 będzie za wolny.

Dobrze wyważony sprzęt to podstawa. Mając np. 4000zł nie warto pakować procesora za 3000, płyty gł za 500, zasilacza za 300 i karty za 99 z promocji...
 
Dobra, mam już od niedawna gtx 960 i gram na razie (bo zmienię kiedyś procek) na wysokich z cieniami średnimi i gęstością ludności też na średnich. Chodzi mi większość gry 60 fps ze spadkami w novigradzie nawet 30 xd. ale jest Ok. Dzięki za odpowiedzi.
 
Panowie!
Pytanie:
O co kaman z tym obniżaniem wydajności przez procesor?
Testy przeglądałem gdzie udowadniali, że zjawisko to jest MITEM i nie ma czegoś takiego jak ograniczanie karty przez procesor.
Jedyne co może ograniczać grę to niespełnianie wymagań wymagań przez ów procesor, ale stwierdzenie, że karta się nudzi - nie ma miejsca.
Tu zupełnie nie o to chodzi. Po prostu na wyższych detalach procesor nie nadąży za tym co jest w stanie dać grafika. PikaKnight bardzo dobrze to wyjaśnił.
 
WYmagania wiedzimna:

Minimalne wymagania sprzętowe:
  • Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940 lub lepszy
  • Karta Graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870 lub lepsza
  • DirectX: wersja 11.0
  • RAM: 6 GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 40 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
  • Procesor: INTEL CPU Core i7 3770 3,4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz lub lepszy
  • Karta Graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290 lub lepsza
  • DirectX: wersja 11.0
  • RAM: 8+ GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 40 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)

    Moim zdaniem Wiedzim pojdzie ci na Rekomendalnych wymaganiach Eventualnie moglbys wymienic procesor na
    Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940 lub lepszy
    lub
    Procesor: INTEL CPU Core i7 3770 3,4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz lub lepszy
    Ale to tylko od ciebie zalezy ile chce miec plynosci i fps w Wiedzminie
 
Back
Do góry