Spadki FPS

Cześć!
Ostatnio mam problem ze spadkami FPS. Mianowicie zaczęło się to samoistnie, nie modyfikowałem nic w komputerze. Wcześniej nie miałem żadnych problemów, wszystkie gry chodziły mi na 60 FPS. Uwaga, spadki zdarzają się tylko w trybie wieloosobowym, największe w grach bardziej wymagających, takich jak Battlefield 4 i SW Battlefront. Mniejsze w World of Tanks i Counter-Strike GO. W nich nawet po jakimś czasie sytuacja się uspokaja i da się normalnie grać. W SW BF sytuacja jest dokładniej taka, że w trybie jednoosobowym spadki też występują, ale dużo mniejsze. Największe zmniejszenia klatek na sekundę są podczas wybuchów lub strzelania. W trakcie gry ich poziom jest stały koło 40-50, a spadki zdarzają się co około 20 sekund. Co ciekawe, zmniejszanie grafiki nic nie pomaga. Spadki są takie same a nawet ta "stała" ilość FPS nie zależy od ustawień graficznych. Oczywiście to wszystko dotyczy tylko trybu wieloosobowego.
Specyfikacja komputera:
karta graficzna: AMD Radeon R9 200 Series
procesor: Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz czterordzeniowy
płyta główna: MSI
system: 64bitowy
(nie wiem czy wszystko co potrzebne napisałem)
Podsumowując: nie wiem czy to przez internet czy komputer, nie mam pojęcia co z tym zrobić. Może mi się coś przegrzewa. Liczę na waszą pomoc.
 
1. Przeskanuj sobie komputer antywirusem i jakimś anty-malware.
2. Stawiam na przegrzanie, sprawdź temperatury procka i gpu po np 1h grania, bądź gdy spadki wystąpią. Otwórz peceta i jakimś powietrzem pod ciśnieniem przedmuchaj wentylatory i radiatory gpu i cpu.

+ Multi zawsze będzie bardziej wymagające. Jeżeli ping masz okej, to nie powinno być to spowodowane łączem.
 
Problemem najprawdopodobniej jest karta graficzna. Tego typu spadki mogą oznaczać przegrzewanie się karty. Dodatkowo dodam, że wcale nie musisz nic zmieniać w ustawieniach, czasami sterowniki same się aktualizują i w przypadku karty graficznej proponują/wymuszają optymalne ustawienia dla gry.

Podeślij screen z temperaturami i dopisz ile masz tam ramu w kompie ;p
 
1. Przeskanuj sobie komputer antywirusem i jakimś anty-malware.
2. Stawiam na przegrzanie, sprawdź temperatury procka i gpu po np 1h grania, bądź gdy spadki wystąpią. Otwórz peceta i jakimś powietrzem pod ciśnieniem przedmuchaj wentylatory i radiatory gpu i cpu.

+ Multi zawsze będzie bardziej wymagające. Jeżeli ping masz okej, to nie powinno być to spowodowane łączem.
właśnie, zapomniałem napisać, temperatura procesora dochodzi do 60 stopni a karty graficznej 70. Chyba za dużo. Trochę tam przedmuchał kompa ale jeszcze porządniej to zrobię.
 
Problemem najprawdopodobniej jest karta graficzna. Tego typu spadki mogą oznaczać przegrzewanie się karty. Dodatkowo dodam, że wcale nie musisz nic zmieniać w ustawieniach, czasami sterowniki same się aktualizują i w przypadku karty graficznej proponują/wymuszają optymalne ustawienia dla gry.

Podeślij screen z temperaturami i dopisz ile masz tam ramu w kompie ;p
temperatura procesora dochodzi do 60 stopni a karty graficznej 70, a ramu mam 8 GB, a dostępnego 4,54
 
@xxxxxkubaxxxxx Teoretycznie to nie są wysokie temperatury. Martwiłbym się przy 80 / 90 stopniach. To co podałeś to są +/- normalne temperatury, które nie powinny sprawiać żadnych problemów - czyli karta nie powinna się ograniczać.

Otwórz GPU-Z po ok 30 minutach grania i włącz opcję zapisu logów. Później po jakiś 10 minutach otwórz plik w notatniku i sprawdź kolumnę GPU i czy zegar [Mhz] podczas grania utrzymuje stałe wartości.

+ używaj opcji 'edytuj' :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej,
jeśli problemy z temperaturą powrócą sugeruję użycie programu SpeedFan - i podkręcenie obrotów. Pamiętaj tylko, że program ten nie działa z boxowym coolerem procesora, więc jeśli takowy posiadasz to będzie ten program dla Ciebie zbędny. Niemniej jednak zawsze możesz podkręcić obroty chłodzenia procesora z poziomu BiOS'u - tak samo z kartą graficzną ;)
 
Hej,
jeśli problemy z temperaturą powrócą sugeruję użycie programu SpeedFan - i podkręcenie obrotów. Pamiętaj tylko, że program ten nie działa z boxowym coolerem procesora, więc jeśli takowy posiadasz to będzie ten program dla Ciebie zbędny. Niemniej jednak zawsze możesz podkręcić obroty chłodzenia procesora z poziomu BiOS'u - tak samo z kartą graficzną ;)
Ok, dzięki, sprawdzę to :)
 
Polecam program AVG Tune Up dzięki niemu można przyśpieszyć i ustabilizować komputer :).
 
Back
Do góry